شنبه تا چهارشنبه 17:30 - 9:00
پنجشنبه 9:00 تا 13:00
021-88628776
تلفن ثابت
خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی جنوبی
کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر | پیگیری پلمپ دفاتر | پلمپ دفاتر 97

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پلمپ دفاتر قانونی سال ۹۶، طبق قانون جدید اداره ثبت، ارباب رجوعی که جهت تهیه پلمپ دفاتر قانونی خود به اداره پست مراجعه میکردند دیگر لازم نیست . از مورخه ۱/۱۱/۹۴ گرفتن پلمپ دفاتر به صورت اینترنتی شده است

در مرحله اول باید اظهارنامه پلمپ دفاتر تجارتی خود درسایت اداره ثبت انجام شود ،بعد از ورود به سایت اداره ثبت و در قسمت اظهارنامه پلمپ دفاتر وارد شده و با وارد کردن مشخصات مدیرعامل ، مشخصات کامل شرکت ، قید شماره ثبت ، شماره ملی شرکت و ادرس شرکت (در همینجا به یک نکته باید اشاره کرد که آدرس شرکت حتما واقعی باشد، چون بعد از فرستادن مدارک پلمپ دفاتر به ادرس شرکت فرستاده می شود ) ثبت شود و بعد از آن فیش ثبت اظهار نامه داده می شود که همراه مهر شرکت ، مدارک شرکت و مدارک شناسایی مدیرعامل فرستاده می شود به اداره پست ، اگر شرکتی یا موسسه ایی که هنوز مهر تهیه نکرده است قبل از تهیه پلمپ دفاتر باید اقدام به تهیه مهر شرکت کند. شخص مسئول موظف است دقت زیادی در ثبت مشخصات اظهارنامه پلمپ دفاتر کند ،چون هر گونه اشتباهی در ثبت مشخصات این اظهار نامه امکان تصحیح آن وجود ندارد ، بعدا اگر مشکلی وجود داشته باشد در اداره دارایی به مشکل خواهد خورد و مشمول جریمه خواهید شد.
کلیه شرکتها طبق قانون تجارت و همین طور آئین نامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی ملزم هستند هر سال دو عدد دفتر حسابداری که شامل یک دفتر کل و یک دفتر روزنامه هست پلمپ نمایند و کلیه حسابهای مالی خود را در آن دفتر قید کنند . چنانچه شرکتی دفتر پلمپ تهیه نکند ، حسابهای مالی آن شرکت از نظر دارایی مردود بوده و مالیات آن شرکت به صورت علی الراس محاسبه می گردد.

پس از ثبت شرکت با صادر شدن شماره ثبت و شناسه ملی برای آن شرکت، پیش ثبتنامی توسط اداره ثبت شرکت ها برای آن شرکت صورت می پذیرد و شماره پیگیری آن برای شماره ای که قبلا برای تاسیس شرکت اعلام شده بود ارسال میگیرد.


پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس:


متقاضی پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها با وارد کردن شماره پیگیری نسبت به تکمیل اظهارنامه پلمپ دفاتر در سامانه اقدام می نماید و در آخر نیز با سایر مدارک شرکت جهت پلمپ که شامل کپی مدارک شناسایی مدیرعامل و کپی آگهی تاسیس و کپی روزنامه رسمی شرکت به همراه اظهارنامه مهر و امضاء شده توسط صاحب حق امضاء در شرکت ، به اداره ثبت شرکت ها ارسال و پس از آن دفاتر به آدرس دفتر مرکزی شرکت ارسال خواهد شد.
پلمپ دفاتر شرکت

درمورد پلمپ دفاتر شرکت ، مقالات متعددی در سایت رسمی موسسه حقوقی تکسفیر ارائه گردید ، در این مقاله به بررسی پلمپ دفاتر شرکت بطور خلاصه خواهیم پرداخت.برای ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر شرکت ، جزوء اولین اقداماتی است که شخص حقوقی یا حقیقی می بایست انجام دهد.

پلمپ دفاتر شرکت شامل است از ، دفتر کل ، دفتر روزنامه ، دفتر دارایی و دفتر کپیه (یا آندیکاتور) . هر کدام بنا به ماهیت شرکت و یا موسسه در حال ثبت متفاوت است.

تاجران به اخذ پلمپ دفاتر شرکت (دفتر کل ، دفتر روزنامه ، دفتر دارایی و دفتر کپیه ) نیاز دارند.


مدارک لازم جهت اخذ پلمپ دفاتر شرکت (شخص حقیقی) :


• ارائه فرم تکامل یافته اظهارنامه پلمپ دفاتر شرکت بهمراه امضاء افراد و مهر شرکت (ارسال اینترنتی)

• ارائه فتوکپی مدارک هویتی ، کارت ملی فرد متقاضی

• ارائه فتوکپی پروانه کسب شرکت و یا جواز فعالیت آنها

• ارائه وکالتنامه متقاضی (در صورت موجودیت او) جهت طی کردن مراحل و روند امور کاری بمنظور پلمپ دفاتر شرکت

مدارک لازم جهت اخذ پلمپ دفاتر شرکت (شخص حقوقی) :

• ارائه مدارک هویتی متقاضی ، اعم از کپی شناسنامه و کارت ملی (مدیر عامل شرکت)

• ارائه تکامل یافته ی فرم اظهارنامه متقاضی (از اینترنت)

• ارائه فتوکپی روزنامه تاسیس شرکت متقاضی

• ارائه مدارکی اعم از کپی آخرین تغییرات ثبتی شرکت در روزنامه رسمی کشور(در هنگام تغییرات)

لازم به ذکر است که تمامی دفاتر تا ۱۰سال پس از اتمام سال مالی باید نگهداری شوند.

logo.png
آدرس موسسه ثبت شتاب
خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
تلفن تماس : 02188628776

ثبت شتاب روی نقشه

درباره

موسسه ثبت شتاب مجری مستقیم کلیه خدمات ثبتی میباشد

و در زمینه های ثبت شرکت , ثبت برند , تغییرات و تصمیمات شرکت ,

کارت بازرگانی و جواز تاسیس و طرح صنعتی مشغول می باشد.