شنبه تا چهارشنبه 17:30 - 9:00
پنجشنبه 9:00 تا 13:00
021-88628776
تلفن ثابت
خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی جنوبی
کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6

مراحل و زمان ثبت شرکت مسئولیت محدود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراحل و زمان ثبت شرکت مسئولیت محدود:


مرحله اول :


تهیه مدارک


مرحله دوم :


الف – تکمیل یک نسخه اساسنامه ویک برگ ازتقاضانامه و شرکتنامه با مداد و ارائه به قسمت تاسیس جهت کنترل ورفع ایرادات
ب- تکمیل نهائی کلیه نسخه های اساسنامه و تقاضانامه و شرکتنامه پس از کنترل وگرفتن امضاء از سهامداران وبازرسین ذیل تمام صفحات اساسنامه وتقاضانامه وصورتجلسات ضمیمه اساسنامه .


مرحله سوم: استعلام نام شرکت یا موسسه


۱-( تکمیل فرم شماره ۲) بر طبق دستورالعمل تعیین نام
جهت استعلام نام شرکت از اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری
۲-فتوکپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
۳- فیش واریزی به مبلغ ۴۰۰۰۰ ریال به حساب سیبا ۲۱۷۱۳۲۹۰۱۱۰۰۹ بابت هزینه تعیین نام با این  تعریف شرکتهای تعاونی وموسسات از پرداخت هزینه معاف می باشد.
– مراجعه به واحد تعین نام جهت دریافت پاسخ
تذکــــر : نامهای تائید شده از تهران از تاریخ تائید بمدت سه ماه اعتبار دارند در صورتی که شرکت ظرف مدت مقرر ثبت نگردد نام تائید شده از درجه اعتبار ساقط میگردد ودر صورتی که متقاضی خواستار ادامه جریان ثبتی باشد بایستی پس از پرداخت هزینه تعیین نام ، نام تائید شده را جهت تمدید تحویل قسمت تعیین نام ثبت شرکتها نماید.


مرحله چهارم :


پرونده توسط متصدی مربوطه کنترل و در صورتی که فاقد اشکال باشد پس از دستور ثبت در دفتر اندیکاتور ثبت وجهت پرداخت حق الثبت به حسابداری مراجعه وسپس جهت ورود اطلاعات در سیستم برون سازمانی به متصدی تحویل میگردد وپس از ورود اطلاعات متقاضی یا وکیل قانونی وی می بایست نسبت به کنترل دقیق موارد وارده شده اقدام وذیل نسخه مربوطه امضاء نماید .
تذکر : پس از تائید صحت اطلاعات توسط متقاضی هر گونه تغییر اصلاح یا حذف واضافه در اطلاعات شرکت ممنوع بوده ومتقاضی می بایست پس از ثبت شرکت مسئولیت محدود تقاضای تغییر در مشخصات را بموجب صورتجلسه قانونی درخواست نماید .


مرحله پنجم:


ارسال اطلاعات پرونده از سیستم برون سازمانی به سیستم درون سازمانی وکنترل موارد وارده شده در سیستم با پرونده تشکیل شده توسط کارشناس ثبت شرکتها ودر صورتی که فاقد اشکال باشد انجام مراحل مورد نیاز در سیستم درون سازمانی توسط کارشناس تاسیس تا اختصاص شماره ثبت به شرکت وصدور پیش نویش آگهی تاسیس ثبت شرکت مسئولیت محدود توسط مسئول ثبت شرکتها .


مرحله ششم :


ثبت شرکت مسئولیت محدود در دفتر ثبت شرکتها ذیل شماره ثبت اختصاص یافته در سیستم ومراجعه کلیه اعضای هیئت مدیره شرکت یا وکیل رسمی ایشان ( با کارت شناسائی ) جهت امضاء ذیل دفتر.


مرحله هفتم:


صدورآگهی تاسیس وارجاع پرونده به قسمت دفتر اندیکاتور جهت ثبت آگهی در دفتر مذکور که پس از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور مسئول مربوطه یک نسخه از مدارک
( اعم از اساسنامه – تقاضانامه و شرکتنامه وصورتجلسات )تحویل متقاضی می نماید ونسخه های آگهی مربوطه به ارشاد (جهت معرفی به دفتر روزنامه محلی ودرج آگهی در
روزنامه ) بانک – شرکت و دفتر پستی ولیعصر ( جهت ارسال به روزنامه رسمی )به متقاضی تحویل میگردد .
بدیهی است در صورت عدم مراجعه به موقع متقاضی به مراجع اعلام شده
( خصوصاً روزنامه رسمی ) وعدم درج آگهی در روزنامه اعتبار شرکت متزلزل
می باشد وواحد ثبت شرکتها ودفتر پستی هیچگونه تعهدی در قبال عدم درج آگهی صادره دارا نمی باشد .


زمان ثبت شرکت:


زمانی یک شرکت مسئولیت محدود ثبت می شود که چند شریک، منافع و مسئولیت های مشترکی را بین خود تعریف نمایند و بر اساس تقسیم تعهدات و توافقات اعضای ثبت کننده شرکت مسئولیت هایی ایجاد می شود. در حقیقت برای جدی تر شدن یک فعالیت کسب و کار معمولا یک شرکت ثبت می کنند که این کار ازطریق خود شخص انجام می شود یا توسط وکیل ( مثلا از طرف ثبت شرکت شتاب). بنابر این یکی از مواردی که قبل از ثبت شرکت مهم می باشد مساله زمان می باشد. این مساله برای افراد زیادی مهم می باشد زیرا زمان می تواند نقش مهمی در تصمیم ثبت شرکت مسئولیت محدود بازی کند. به عنوان مثال ممکن است یکی از دلایل ثبت شرکت، اخذ وام یا تسهیلات باشد که فقط در یک بازه زمانی خاص ارائه می شود. یا شرکت ثبت شده باید در فلان مناقصه باشد یا قرارداد خاصی از طرف یک شریک کاری پیشنهاد می شود که شرکت ثبت شده باید برای آن تصمیم گیری کند یا اخد نمایندگی خارجی یا … هرکدام از این موقعیت های زمانی می توانند در همان زمان، نقش مهمی ایفا کنند و در صورت عدم رسیدن به زمان مورد نظر، دیگر ثبت شرکت مهم نمی باشد. بدین خاطر برای ثبت شرکت ابتدا نوع را باید مشخص کنید تا بدانید چه نوع شرکتی را با شرکا می خواهید ثبت نمایید . شما می توانید شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید یا شرکت سهامی خاص ثبت نمایید یا بسته به موضوع کاری خود یک موسسه ثبت نمایید یا شرکت تضامنی ثبت کنید. در صورت گرفتن مشاوره صحیح معمولا ۳ روز این مرحله از ثبت شرکت طول می کشد. این مرحله بسیار مهم می باشد زیرا باید بدانید چه نوع شرکتی برای فعالیت ای که شرکت شما می کند مناسب می باشد. اما از طرفی شرکت مسئولیت محدود تنها با ۲ عضو قابلیت ثبت دارد و نیازی نمی باشد که هر سال اعضا معرفی گردند و صورتجلسه تنظیم شود.

logo.png
آدرس موسسه ثبت شتاب
خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
تلفن تماس : 02188628776

ثبت شتاب روی نقشه

درباره

موسسه ثبت شتاب مجری مستقیم کلیه خدمات ثبتی میباشد

و در زمینه های ثبت شرکت , ثبت برند , تغییرات و تصمیمات شرکت ,

کارت بازرگانی و جواز تاسیس و طرح صنعتی مشغول می باشد.