شنبه تا چهارشنبه 17:30 - 9:00
پنجشنبه 9:00 تا 13:00
021-88628776
تلفن ثابت
خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی جنوبی
کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6

مراحل و زمان ثبت شرکت سهامی خاص

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراحل و زمان ثبت شرکت سهامی خاص :

یکی از مواردی که قبل از ثبت شرکت مهم می باشد مساله زمان ثبت شرکت می باشد. این مساله برای افراد زیادی مهم می باشد زیرا زمان می تواند نقش مهمی در تصمیم ثبت شرکت داشته باشد. به طور مثال ممکن است یکی از دلایل ثبت شرکت، اخذ وام یا تسهیلات باشد که فقط در یک بازه زمانی خاص ارائه می شود یا شرکت ثبت شده باید در فلان مناقصه  باشد یا قرارداد خاصی از طرف یک شریک کاری پیشنهاد می شود که شرکت ثبت شده باید برای آن تصمیم گیری کند یا اخد نمایندگی خارجی یا … هرکدام از این موقعیت های زمانی می توانند در همان زمان، نقش مهمی ایفا کنند و در صورت عدم رسیدن به زمان مورد نظر، دیگر ثبت شرکت مهم نمی باشد.


مراحل ثبت شرکت سهامی خاص :


مرحله اول : سهامداران و درصد سهام هر یک را مشخص کنید. صاحبان اصلی شرکت سهامداران اند که به همان نسبت سرمایه ای که می گذارند در سود یا زیان شرکت شریک اند. حداقل شرکا در شرکتهای مسئولیت محدود ۲ نفر و حداقل سهامداران در سهامی خاص ۳ نفر است.

مرحله دوم : ۵ نام مناسب حداقل ۳سیلابی (۳ کلمه ای) انتخاب کنید که حداقل یک کلمه اسم خاص (اسم انسان یا حیوان یا … ) باشد.

مرحله سوم : موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید . دقت کنید اگر موضوع نیاز به مجوز داشت قبل از ثبت شرکت از مرجع مربوطه مجوز بگیرید.

مرحله چهارم : نشانی دفتر مرکزی شرکت و احتمالا نشانی شعب شرکت در شهرستانها را به همراه کدپستی مشخص کنید. برای ثبت شرکت لازم نیست در ابتدا حتما مکان اداری داشته باشید!

مرحله پنجم : مدیران شرکت ، بازرسین و دارندگان حق امضا را مشخص کنید. هیات مدیره حداقل ۲ نفر عضو دارد که در شرکتهای سهامی خاص حتما بایستی سهامدار باشند. مدت ماموریت هیات مدیره در سهامی خاص حداکثر ۲ سال است . مدیر عامل می تواند از اعضای هیات مدیره باشد یا نباشد. انتخاب بازرس اصلی و علی البدل برای شرکتهای سهامی خاص برای هر سال مالی (معمولا همان سال شمسی) اجباری است! اعضای هیات مدیره یا خویشاوندان درجه یک آنها نمیتوانند بازرس باشند ! اگر در شهرستانها شعبه دارید مدیر شعبه را هم تعیین کنید.

مرحله ششم : مدیران و بازرسین باید در تهران و شهرهای بزرگ به دفاتر پلیس +۱۰ و در سایر شهرستانها به اداره تشخیص هویت آگاهی مراجعه و گواهی عدم سوء پیشینه را دریافت کنند. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت موسسه غیر تجاری اجباری نیست.

مرحله هفتم : مدارک شناسایی کلیه سهامداران و مدیران و بازرسین بایستی توسط وکیل دادگستری و یا دفاتر اسناد رسمی برابر اصل شود.

logo.png
آدرس موسسه ثبت شتاب
خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
تلفن تماس : 02188628776

ثبت شتاب روی نقشه

درباره

موسسه ثبت شتاب مجری مستقیم کلیه خدمات ثبتی میباشد

و در زمینه های ثبت شرکت , ثبت برند , تغییرات و تصمیمات شرکت ,

کارت بازرگانی و جواز تاسیس و طرح صنعتی مشغول می باشد.