شنبه تا چهارشنبه 17:30 - 9:00
پنجشنبه 9:00 تا 13:00
021-88628776
تلفن ثابت
خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی جنوبی
کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6

ثبت نام شماره اقتصادی جدید | پیگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 ثبت نام شماره اقتصادی جدید ،این موسسه مراحل کامل پیش ثبتنام کد اقتصادی اشخاص حقوقی را برای شما باز گو میکند هر تجارتی نیازمند اخذ کد اقتصادی است و هر شخص حقوقی باید مراحل انجام پیش ثبت نام کد اقتصادی اشخاص حقوقی را انجام دهد تا تجارت خود را قانونی کند.


این کد برای شناسایی افراد در حوزه های مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.با اخذ کد اقتصادی و انجام مراحل پیش ثبت نام کد اقتصادی اشخاص حقوقی باعث می شود که این افراد از خدمات الکترونیکی نوین این سازمان استفاده کنند در اولین مرحله از این برنامه ثبت نام الکترونیکی اشخاص حقوقی صورت پذیرفت. در مرحله دوم ثبت نام اشخاص حقیقی انجام خواهد شد. مستند ذیل در بر دارنده راهنمای ثبت نام الکترونیکی اشخاص حقیقی در این سامانه می باشد.


*مراحل انجام ثبت نام الکترونیکی مودیان حقیقی:


مرحله اول) فرآیند پیش ثبت نام

اجرا توسط مودیان

مرحله دوم) کنترل واعتبارسنجی اطلاعات پیش ثبت نام مودی و ارسال برگه نام کاربری و رمز عبور از طریق پست به نشانی ارائه شده توسط مودی

اجرا توسط سازمان امور مالیاتی کشور

مرحله سوم) اجرای فرآیند ثبت نام بااستفاده از نام کاربری و رمزعبور دریافتی

اجرا توسط مودیان

مرحله چهارم) کنترل و اعتبارسنجی اطلاعات ثبت نام وصدور و ارسال کارت اقتصادی جدید

اجرا توسط سازمان امور مالیاتی کشور

*راهنمای انجام مرحله ی اول که پیش ثبت نام الکترونیکی نام دارد

۱)ورود به سامانه و شروع فرآیند

۲)پس از ورود به سامانه اینترنتی ثبت نام مودیان در نظام مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir

درصورتی که برای نخستین بار وارد این سامانه شده اید و قصد دریافت شماره اقتصادی را دارید یا قبلا این فرآیند را شروع نموده و حال قصد ادامه فرآیند ثبت نام را دارید، کلید عملیات ثبت نام را انتخاب نمایید

۳)انتخاب نوع مودی و مرحله فرآیند

در صفحه ی ظاهر شده با انتخاب مرحله اول فرآیند ” پیش ثبت نام ” صفحه آغازین پیش ثبت نام اشخاص حقیقی نمایش داده خواهد شد. می توانید با انتخاب کلید “شروع” فرآیند را آغاز نمایید.

۴)صفحه آغازین پیش ثبت نام اشخاص حقیقی

با شروع فرآیند صفحه ای نمایش داده خواهد شد شماره ملی و کد پستی ۱۰رقمی را وارد کنید.سپس تعیین نمایید که مشمول بند الف ، ب یا ج ماده ۹۵مالیاتهای مستقیم می باشید.

جهت اطلاع از نوع مشمولیت خودمی توانید به انتهای متن مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است درصورتیکه برای چند بار اطلاعات را اشتباه وارد نمایید سامانه قفل خواهد شد.همچنین درصورتیکه به اشتباه اطلاعات افراد دیگر را وارد نمایید، در مرحله ی اعتبار سنجی، اطلاعات شما رد شده و کلیه عواقب آن به عهده شما خواهد بود.

۵)اطلاعات کلیدی متقاضی

ورود اطلاعات)پس از درج اطلاعات کلیدی و وارد نمودن عبارت تصویر امنیتی، باانتخاب کلید “ورود”، به بخش اطلاعات هویتی سامانه وارد خواهید شد. لازم به ذکر است تکمیل بخشهای ستاره دار ضروری می باشد.

اطلاعات هویتی)پس از تکمیل فرم اطلاعات هویتی ، با انتخاب کلید “بعدی”، صفحاتی جهت ورود اطلاعات نشانی واحد کسبی ، اطلاعات هویتی مودی اصلی و اطلاعات فعالیت نمایش داده خواهد شد.

اطلاعات نشانی واحد کسبی)جهت تکمیل اطلاعات آدرس، لازم است معابر مربوطه را به دقت وصحیح انتخاب نمایید.

۵) این مرحله مربوط به طریقه ثبت در سیستممی باشد وباید دقیق انجام شود

اطلاعات هویتی مودی اصلی)پس از تکمیل اطلاعات هویتی مودی اصلی وارد صفحه ای خواهید شد.در این صفحه ابتدا نوع فعالیت خود را انتخاب نمایید سپس در بخش ایران کد ابتدا گروه فعالیت و بعد به ترتیب زیرگروه های آن را انتخاب نمایید.

اطلاعات نوع فعالیت اصلی


نکته : برای راحتی کار می توانید بخشی از نام فعالیت خود را در قسمت جستجو تایپ نمایید و دکمه جستجو را بزنید .صفحه تغییر می یابد. آنگاه می توانید عنوان فعالیت خود را در فهرست نمایش داده شده پیدا کنید. با کلیک روی اعداد نمایش داده شده زیر فهرست می توانید ادامه فهرست را ملاحظه نمایید. بعد از پیدا کردن عنوان فعالیت مورد نظر روی کلمه انتخاب در همان سطرکلیک کنید.


جستجوی نوع فعالیت


تائید پیش ثبت نام)پس از تکمیل موارد درخواستی فوق، تمامی اطلاعات نمایش داده خواهد شد.


نمایش و تایید اطلاعات


خاتمه پیش ثبت نام و دریافت کد رهگیری)لازم به ذکر است که با فشردن کلید “بله”، اطلاعات شما ثبت نهایی شده و جهت اعتبارسنجی و صدور نام کاربری و کلمه عبور به سازمان امورمالیاتی ارسال می گردد و پس از آن اطلاعات درج شده برای شما غیرقابل تغییر خواهد شد. پس از ثبت نهایی صفحه ای نمایش داده شده که شامل شماره رهگیری تخصیص داده شده می باشد. لطفا این صفحه را پرینت بگیرید و نزد خود نگهدارید.

نام کاربری و کلمه عبور بعد از یک مرحله اعتبار سنجی، توسط پست، به آدرس ارائه شده ارسال خواهد گردید.

درصورت عدم دریافت، می توانید از بخش رهگیری پیش ثبت نام این سامانه، مورد را پیگیری نمایید.


دریافت کدرهگیری


نحوه انجام عملیات پیش ثبت نام در چند مرحله)در این سامانه اگر به هر دلیل مجبور به خروج حین انجام عملیات مذکور باشید، سامانه کلیه اطلاعات وارد شده تا پایان صفحه قبل را نگهداری خواهد نمود. برای دسترسی مجدد به این اطلاعات و انجام ادامه عملیات، کافی است مجددا با وارد نمودن شناسه ملی و کد پستی وارد سامانه شده و عملیات را ادامه دهید.


راهنمای انجام مرحله دوم (رهگیری عملیات پیش ثبت نام)


پس از دریافت شماره رهگیری چنانچه قصد بررسی وضعیت پیش ثبت نام را دارید، قسمت رهگیری پیش ثبت نام شخص حقیقی را انتخاب نموده تا فرمی برای شما ظاهر شود. پس از وارد نمودن شماره رهگیری، شرح وضعیت ها در فرمی نمایش داده خواهد شد.

ورود کدرهگیری

نمایش وضعیت جاری پیش ثبت نام

logo.png
آدرس موسسه ثبت شتاب
خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
تلفن تماس : 02188628776

ثبت شتاب روی نقشه

درباره

موسسه ثبت شتاب مجری مستقیم کلیه خدمات ثبتی میباشد

و در زمینه های ثبت شرکت , ثبت برند , تغییرات و تصمیمات شرکت ,

کارت بازرگانی و جواز تاسیس و طرح صنعتی مشغول می باشد.