شنبه تا چهارشنبه 17:30 - 9:00
پنجشنبه 9:00 تا 13:00
021-88628776
تلفن ثابت
خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی جنوبی
کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
 تعریف شرکت سهامی عام

تعریف شرکت سهامی عام

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تعریف شرکت سهامی عام ، تعریف شرکت سهامی عام شرکتی میباشد که مؤسسین آن قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تأمین می نمایند . به این طریق که مؤسسین قبلاً بیست درصد سرمایه را خودشان تعهد کرده اند و حداقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس در یکی از بانک ها سپرده و سپس اظهار نامه ای به ضمیمه طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام ، به مراجع ثبت شرکتها تسلیم می نمایند.


شرکت سهامی عام کامل ترین نوع شرکت سهامی است و  برای انجام امور مهمه از قبیل استخراج معادن و تجارت با کشورهای خارجی و تأسیس کارخانجات و ایجاد سدها و بانک ها تشکیل می شود که سرمایه فردی کفاف آن را نمی دهد.

شرکت ھای سھامی عام به دلیل ساختار خود و مزایایی که قانونگذار برای این نوع از شرکت منظور کرده است، دارای ھر دو خصوصیت یعنی توان تحت پوشش گرفتن اعضای بیشتر و سرمایه بیشتر می باشد. البته گاھی واژه «عام» که در پی شرکت ھای سھامی به کار می رود در ذھن برخی افراد تداعی کننده موسسات عمومی یا دولتی می شود که این اشتباه ناشی از شباھت ظاھری واژه عام یا عمومی است والا واژه عام جداکننده این نوع شرکت از شرکت سھامی خاص می باشد و این واژه به منزله امکان حضور ھمه مردمی است که قصد وارد شدن به این شرکت ھا را دارند.

شرکت سهامی عام در صورتی تشکیل خواهد شد که مۆسسان شرکت و پذیره‌نویسان تعهد کنند تمامی سرمایه شرکت را پرداخت کنند و حداقل ۳۵ درصد آن را هم به صورت نقد بپردازند. برداشتن این قدم برای تشکیل شرکت سهامی سخت نیست، چون اکنون حداقل سرمایه شرکت سهامی عام پنج میلیون ریال می باشد. البته قانون حداقل و کف را بیان کرده است و برخی شرکت‌های سهامی عام با سرمایه میلیاردی تشکیل می‌گردند.

logo.png
آدرس موسسه ثبت شتاب
خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، کوچه اعظم، پلاک 4، واحد 6
تلفن تماس : 02188628776

ثبت شتاب روی نقشه

درباره

موسسه ثبت شتاب مجری مستقیم کلیه خدمات ثبتی میباشد

و در زمینه های ثبت شرکت , ثبت برند , تغییرات و تصمیمات شرکت ,

کارت بازرگانی و جواز تاسیس و طرح صنعتی مشغول می باشد.