تعریف شرکت سرمایه گذاری

تعریف شرکت سرمایه گذاری

تعریف شرکت‌ سرمایه‌گذاری : شرکت‌های سرمایه‌گذاری اصولا به قصد مدیریت مالک سهام شرکت های تابعه خود نمی شوند و دیدگاه بلندمدت در خرید سهام ندارند. شرکت های سرمایه گذاری به محض آن‌که سود مورد نظر خود را محقق یافته ببینند، سهام یک شرکت را می‌فروشند و سهام شرکت‌های دیگر را می‌خرند یا در صورتی که در چشم‌انداز کوتاه‌مدت، کاهش ارزش سهامی را مشاهده کنند آن سهم را خواهند فروخت. این نوع شرکت‌های سرمایه‌گذاری، در پی به دست آوردن سود از نوسانات قیمت سهام در بازار هستند و قاعدتا باید فقط در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

 شرکتهای سرمایه گذاری به دو دسته تقسیم می سوند:
نوع اول از انواع شرکت های سرمایه گذاری معمولا شرکت های تولیدی و یا خدماتی هستند که درآمد حاصله شرکت  از فعالیت های اجرایی مجموعه را با ایده های نو و متفاوت و گاهی غیر تخصصی را در خرید سهام سایر شرکت ها سرمایه گذاری می نمایند و مسلما حداقل توقع آنها دریافت سود مناسب ار این سرمایه گذاری می باشد. این شرکتها علاوه بر فعالیت اصلی و اقتصادی خود شرکت با استفاده ازسود شرکت به سرمایه گذاری در سایر شرکت ها می پردازند .
نوع دوم شرکت هایی می باشند که با هدف سرمایه گذاری در سایر شرکت ها تاسیس می گردند و با جذب افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری شرکتهای مختلف را بررسی می کنند تا بهترین و مناسب ترین بستر را جهت سرمایه گذاری پر سود کشف نمایند و همچنین از مناسب ترین زمان جهت خرید و فروش سهام اطلاع دارند و فعالیت خود را به طور تخصصی متوجه خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی یا غیربورسی می‌کنند. در این نوع از شرکت زمان تمرکز بر روی سهام سایر شرکت ها متفاوت می باشد اما معمولا کوتاه مدت است.
شرکت های سرمایه گذاری ، نسبت مالکیت متفاوتی از شرکتهای مستقل را دارا هستند. هدف اصلی این شرکتها کسب سود می‌باشد و نه کنترل مدیریت.

موسسه ثبت شتاب پیشرو در امور ثبت برند و شرکت : ۰۲۱۸۸۶۲۸۷۷۶ – ۰۹۱۲۸۴۰۲۰۱۲